Як стрес впливає на шкіру і як з ним боротися?
Що об’єднує спалах атопічного дерматиту, висипання на підборідді, суху безбарвну шкіру, та появу нових зморшок? Окрім того, що всі ці події псують настрій, коли ви дивитеся у дзеркало, вони ще є основними відповідями шкіри на стрес.
І якщо швидкий сплеск стресу може бути корисним — посилити ваші відчуття, підвищити ясність розуму та допомогти виробити колаген для полегшення загоєння ран — то хронічний, безперервний стрес негативно впливає на шкіру.
Тож як саме зрозуміти, що ваша шкіра страждає від стресу, і мінімізувати його наслідки?
Як стрес проявляється на шкірі?
#1 Підвищена сухість шкіри і лущення
Значна частина зв’язку між шкірою та психікою зводиться до надмірного вироблення кортизолу, основного гормону стресу, та його впливу на гідроліпідний бар’єр.
Цей бар’єр затримує вологу та запобігає проникненню алергенів, подразників і забруднюючих речовин. Для ефективної роботи наш гідроліпідний бар’єр потребує трьох речей: масла, води та балансу шкірної мікрофлори. Підвищений рівень кортизолу під час стресу виснажує їх усіх.
Під час стресу кортизол уповільнює вироблення корисних олій. Шкіра стає сухою, шорсткою та схильною до подразнень, тому що ці корисні олії діють як захисний шар.. Без достатньої кількості ліпідів для зволоження шкіра починає випаровувати воду в процесі, відомому як трансепідермальна втрата води (ТЕВВ).
#2 Висипи і акне
У той же час кортизол стимулює надмірне вироблення себуму, що призводить до появи висипів і акне. Саме тому для багатьох із нас наша шкіра здається більш жирною, коли ми перебуваємо в стані стресу, і вона більше схильна до прищів.
Усе це змінює рН шкіри, що руйнує кислотну мантію та створює несприятливе середовище для росту корисних бактерій на поверхні шкіри, або мікробіому. За ідеальних умов мікробіом робить місцевий догляд за шкірою майже непотрібним
Є мікроби, які живляться себумом. Є мікроби, які живляться відмерлими клітинами шкіри. Існують мікроби, які виробляють пептиди та цераміди, два найвідоміші інгредієнти краси, які підтримують шкіру пружною та зволоженою. Існують мікроби, які пропонують захист від забруднення, сонячного світла та проникнення патогенів.
Високі рівні стресу зміщують цей баланс, роблячи шкіру більш схильною до спалахів акне, почервонінь, висипань, і комедонів.
#3 Передчасне старіння
Тривалий стрес може додати років вашому обличчю, викликаючи передчасну появу зморшок і заломів на поверхні шкіри.
Коли в організм потрапляє велика кількість кортизолу, рівень цукру в крові підвищується. Це призводить до процесу, який називається глікацією, який руйнує як колаген, так і еластин. Колаген і еластин надають шкірі структуру і еластичність. Коли вони пошкоджені, шкіра стає слабшою, починають з’являтися тонкі лінії та зморшки.
#4 Набряки і нерівний тон
Процес глікації також може викликати затримку рідини в організмі і порушувати водно-сольовий обмін, особливо в клітинах шкіри. Це призводить до таких небажаних явищ як:
- набряки в нижній частині обличчя і під очима;
- нерівний тон обличчя;
- більш помітні синці під очима і їх втомлений вигляд.
В поєднанні, ці фактори можуть додати вашому вигляду ще кілька зайвих років.
Антистрес-ритуал для вашої шкіри і розуму від Paradiz
Стрес-менеджмент — це комплекс заходів, які треба виконувати регулярно, щоб залишатися в балансі зі світом. Проте, ви можете покращити свій стан і стан вашої шкіри вже сьогодні, якщо приділите цьому хоча б півгодинки свого часу і скористаєтеся цими простими порадами.
#1 Сесія ароматерапії з Rituals
Нідерландський бренд професійної косметики зробив антистрес своєю філософією і допомагає клієнтам з усього світу привнести часточку сакральності у своє буденне життя.
Наприклад, набір косметики The Ritual of Jing містить ароматизатор для дому з заспокійливим ароматом лаванди і білого лотоса. Він освіжить ваші думки, подумки перенесе вас у тихий японський садочок і покращить сон.
#2 Заспокійливе очищення шкіри
Нейтральні гідрофільні олії ефективно видалять бруд, засоби для макіяжу, і надлишок шкірного сала. При контакті з водою продукт перетворюється на ніжне молочко, яке не перешкоджає формуванню гідроліпідного бар’єру і замикає вологу в клітинах шкіри.
#3 Догляд за втомленими очима
Шкіра очей потребує окремого догляду через те, що вона тонка і більш реактивна, ніж решта обличчя. Патчі з розслабляючим ефектом, активна сироватка, чи ніжний крем? Оберіть засіб собі до вподоби і включіть його у ваш щоденний догляд — і ви швидко помітите позитивні зміни!
#4 Вирішення точкових проблем
Важливим етапом позбавлення від впливу стресу на шкіру є зменшення вже існуючи подразнень, висипань, чи розацеа. Тому необхідно додати в свою антистрес-косметичку такі засоби, як ампульні рослинні концентрати, ексфоліанти, та догляд за проблемною шкірою в залежності від вашої ситуації.
#5 Живлення на ніч
Під час сну організм відновлює не тільки сили та енергію. Він буквально регенерує на клітинному рівні: загоює мікроушкодження, створює нові клітини, і ребалансує шкіру. Ваша задача — допомогти йому в цьому, використовуючи живильні нічні креми, маски, та емульсії.