Чи варто боятися сульфатів у засобах догляду за волоссям?
Протягом останніх кількох років у індустрії догляду за волоссям точилася війна проти сульфатів і піни, яку вони створюють. Просто пройдіться будь-яким магазином б’юті продуктів, і ви будете атаковані етикетками безсульфатних продуктів.
Загальноприйнята думка говорить, що безсульфатний шампунь є кращим і корисним для вашого волосся, тому що він забезпечує м’яке очищення. Але чи правда це? Може, сульфати — черговий маркетинговий трюк? Давайте розберемося!
Що таке сульфати?
Кажучи простими словами, саме сульфати роблять відповідальні за піну у вашому шампуні.
Кажучи науково, сульфати — це тип поверхнево-активної речовини (це термін для різних мийних засобів, емульгаторів і піноутворювачів), який притягує як масло, так і воду. Сульфати дозволяють видаляти бруд і мертві клітини шкіри та шкіри голови та змивати їх водою.
Недоліком є те, що вони також можуть змити натуральні олії зі шкіри голови та волосся. Це може зробити волосся сухим і ламким. А якщо ваша шкіра голови чутлива, сульфати можуть викликати подразнення, наприклад почервоніння, сухість і свербіж. Ось звідти і тягнеться історія зіпсованої репутації сульфатів.
Три найпоширеніші сульфатні сполуки в індустрії краси: лауретсульфат натрію, лаурилсульфат натрію та лауретсульфат амонію. Ви знайдете їх практично в будь-якому косметичному засобі, який піниться, від миючого засобу для обличчя до зубної пасти.
Кожен тип сульфату відрізняється за інтенсивністю, але кожен може подразнювати вашу шкіру чи волосся. Версії «-ет» (лауретсульфат) м’якше впливають на шкіру та волосся, ніж версія «-ил» (лаурилсульфат). І амонієва версія м’якша, ніж натрієва, тому що має більш кислотну основу.
Підсумуємо: сульфати — загроза волоссю, чи просто демонізований інгредієнт?
Очевидною відповіддю на питання є друга: негативна репутація сульфатів перебільшена. Це простий очищувальний агент, який дозволяє ефективно видаляти забруднення зі шкіри голови і розподіляти догляд за волоссям більш ефективно.
Сульфатний шампунь підійде більшості людей, а для деяких це може бути найефективнішим способом очищення волосся та шкіри голови.
Наприклад, якщо ви маєте жирне волосся або у вас є лупа, сульфатний шампунь допоможе ввібрати і позбутися олії зі шкіри голови.
Плюс, якщо вам подобається відчуття об’ємної піни на волоссі, можливо, ви не насолоджуватиметеся безсульфатними продуктами — менше бульбашок, більше втирання і розподілення. Ви завжди можете спробувати і дізнатися, що ви думаєте. Але якщо ваш звичайний сульфатний шампунь дає хороші результати, і ви не помічаєте сухості чи подразнення шкіри голови, продовжуйте його використовувати.
Проте, варто-таки зменшити використання сульфатних шампунів, або перейти на м’якіші альтернативи, якщо ви маєте ці типи волосся:
- Фарбоване волосся. Використання продуктів з сульфатами може прискорити вимивання кольору з вашого волосся, або його передчасне пожовтіння, якщо ви користувалися освітлюючими засобами.
- Кучеряве волосся. Сульфати змиють захисний бар’єр з власного жиру шкіри та стайлінгових засобів, який запобігає утворенню пушку і сухості кудрів.
- Сухе та тонке волосся. Сульфати можуть додатково висушити ваше волосся, і зробити його ще більш тьмяним і ламким. Краще використовувати спеціалізований догляд за сухим волоссям в комбінації з пілінгом для шкіри голови один раз на тиждень, щоб змити нашарування засобів зі шкіри голови.
Paradiz рекомендує: Більш натуральні альтернативи сульфатам
Вирішили повністю відмовитися від сульфатів у шоденному догляді? Ми можемо лише підтримати ваше рішення і запропонувати вам бренди-бестселери з нашого широкого портфоліо, які створюють м’який і натуральний догляд за волоссям:
- Orising. Італійський бренд догляду за волоссям, який фокусується на натуральному підході до краси і перевірених рослинних інгредієнтах. Замість традиційних сульфатів в шампунях використовуються більш м’які альтернативи на основі кокосової і авокадо олії.
- Sachajuan. Шведський бренд професійного догляду за волоссям, який має у своєму арсеналі лінійки для освітленого, фарбованого, кучерявого і навіть сивого волосся. Відрізняється чітким підходом до створення формул своїх продуктів і використанням лише якісних інгредієнтів.
- Rated Green. Корейський догляд за волоссям, який ідеально підійде власницям як сухого і тонкого, так і розкішного щільного волосся. Формули, насичені цінними оліями і традиційними рецептами допомагають підтримувати шкіру голови в балансі і запобігають надмірній сухості.
Зробіть своє замовлення вже сьогодні, і перетворіть ваш щоденний догляд за волоссям на свято!