5 пунктів, на які варто звернути увагу при виборі сонцезахисного крему
Літо наближається до свого завершення, втім, це не означає що у вашому календарі не знайдеться місця для ще кількох пляжних поїздок. Окрім шльопанців, сонцезахисних окулярів, рушника та величезної парасолі, подбайте про те, щоб у вашій пляжній сумці було місце для сонцезахисного крему.
Хоча сонцезахисний крем, мабуть, найголовніший елемент пляжної сумочки, насправді корисно носити його цілий рік. Але як правильно його обрати? Ця стаття дасть відповідь на всі хвилюючі вас питання!
#1 Мінеральні чи хімічні блокуючі агенти?
Коли ви вирішуєте, які кроки вжити для захисту від ультрафіолетових променів, потрібно пам’ятати так багато речей, що це може бути непосильним. Тож яка різниця між мінеральними і хімічними санскрінами?
Мінеральні сонцезахисні креми містять оксид цинку окремо або в поєднанні з діоксидом титану. Вони утворюють захисну плівку на поверхні шкіри та захищають шкіру, відбиваючи ультрафіолетове світло. Вони, як правило, більш крейдяні, а шкіра має білий відтінок. Хімічні сонцезахисні засоби містять сполуки, які поглинають ультрафіолетове світло та перешкоджають його проникненню в шкіру. Вони повністю вбираються в шкіру, але можуть викликати подразнення у людей з чутливою шкірою.
Як мінеральні, так і хімічні сонцезахисні засоби можуть підійти вам залежно від типу вашої шкіри. Хімічні сонцезахисні креми дозволяють створити невагомі, іноді прозорі формули. Вони чудово підходять для щоденного носіння, різних відтінків шкіри, пляжу та тренувань. Мінеральні сонцезахисні креми складаються з крихітних білих частинок, які захищають від УФ-випромінювання і є більш м’якими, ідеально підходять для тих, хто має чутливу або схильну до акне шкіру.
#2 Уникайте санскрінів з оксибензоном
Оксибензон є часто використовуваним недорогим активним інгредієнтом, який міститься в деяких сонцезахисних кремах. Незважаючи на те, що він допомагає досягти високих показників SPF, він також широко відомий як один із найбільш подразнюючих інгредієнтів, на відміну від набагато більш сумісного зі шкірою та не суперечливого авобензону.
Дослідження 2020 року, проаналізувало шість активних сонцезахисних інгредієнтів (авобензон, оксибензон, октокрилен, гомосалат, октисалат і октиноксат). Разом із максимальним використанням кожні дві години дослідники також досліджували поглинання шкірою від одного застосування та виявили, що деякі з цих інгредієнтів, наприклад, оксибензон, залишаються помітними в організмі протягом 21 дня, і можуть впливати на гормональний баланс.
#3 Оберіть правильний SPF
SPF – це міра того, скільки UVB-світла може відфільтрувати сонцезахисний крем. Дерматологи рекомендують використовувати SPF не менше 30 для щоденного використання. SPF 15 блокує близько 93 відсотків UVB-променів, тоді як SPF 30 блокує близько 97 відсотків UVB-променів.
Важливо щодня наносити достатню кількість сонцезахисного крему на будь-яку відкриту ділянку шкіри. У дні, коли ви збираєтеся довго перебувати на вулиці, скажімо, грати в гольф, на пляжі чи в басейні, нанесіть на все тіло базовий шар SPF 30 за півгодини до виходу з дому, а потім повторюйте його кожні дві години. Якщо ви купаєтеся, наносьте сонцезахисний крем кожного разу, коли ви виходите з води.
Пам’ятайте, що жоден сонцезахисний крем не може повністю захистити вас від сонця, тому важливо завжди повторно наносити протягом дня, носити захисний одяг (капелюхи, сонцезахисні купальники, одяг тощо) надавати перевагу перебуванню у тіні.
#4 Не забувайте про UV-A випромінювання
Коли справа доходить до захисту від сонця, більшість людей схильні думати лише про сонячні опіки. Але правда в тому, що вони забувають про зовсім інший тип пошкоджень. UVA-промені проникають у поверхню шкіри ще глибше, і можуть сприяти раку шкіри, а також спричиняти ознаки старіння. Важливо пам’ятати, що UVA-промені присутні протягом року з приблизно однаковою інтенсивністю, навіть коли хмарно або крізь вікна.
Тому використання сонцезахисного крему широкого спектру дії захищає як від UVA променів, що викликають зморшки, так і від UVB променів, які викликають сонячні опіки та рак шкіри.
#5 Підбирайте санскрін під свій тип шкіри
Якщо у вас акне або жирна шкіра, переконайтеся, що ваш сонцезахисний крем позначений як «некомедогенний», що означає, що він не блокує пори.
Якщо у вас суха шкіра, шукайте зволожувальні креми з сонцезахисним кремом або сонцезахисні креми, які містять зволожувальні інгредієнти: гіалуронову кислоту чи цераміди.
Для чутливої шкіри вибирайте фізичний або мінеральний сонцезахисний крем. Фізичний сонцезахисний крем містить оксид цинку та діоксид титану для захисту шкіри; ці два інгредієнти не викликають подразнень. Вони розташовуються на верхній частині вашої шкіри, утворюючи бар’єр для вашого захисту.
В інтернет-магазині професійної косметики Paradiz ви зможете знайти сонцезахисні засоби для будь-якого типу шкіри. Ми обираємо лише оригінальну продукцію і власноруч перевіряємо якість, щоб ви змогли насолоджуватися вашим щоденним доглядом.